Львівщина запустила відлік часу до X ювілейного AGROPORTу

«Впровадження Цілей сталого розвитку на регіональному рівні» - стане ключовою темою AGROPORT West Lviv 2019, що відбудеться 21–23 березня на території Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького

Програма цьогорічного форуму відбудеться з урахуванням національного курсу по впровадженню Цілей сталого розвитку (ЦСР), що була представлена Урядом та з поточного року є базисом для розвитку всіх галузей України і має чіткі галузеві індикатори. Для обговорення цих питань та загальної стратегії 2030 з досягнення ЦСР буде запрошено представників профільних Міністерств, що задіяні у формуванні продовольчої безпеки.
«Відповідно до свого мандату, ФАО допомагає урядам країн-членів у забезпеченні продовольчої безпеки та розвитку сільського господарства в умовах зміни клімату. Тому ми активно підтримуємо ініціативу Кабінету Міністрів України про перегляд підходу регіонального планування відповідно до Цілей сталого розвитку та їхніх національних індикаторів», - зазначив Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні.
Ключем до сталого розвитку є досягнення балансу між експлуатацією природних ресурсів для соціально-економічного розвитку та збереженням екосистемних послуг, які мають вирішальне значення для благополуччя і життєдіяльності населення, що особливо стосується – новостворених територіальних громад. Експертна оцінка екосистем тисячоліття показала, що на відміну багатьох існуючих галузевих підходів саме міжсекторні та екосистемні – більш схильні забезпечити сталий розвиток територій. Саме тому Національна продовольча екосистема не обмежується питаннями агровиробництва та охоплює значно ширше коло: від інфраструктурного розвитку та розбудови сільських територій до харчування в дитячих закладах, системи охорони здоров’я, освіти тощо.
«Агропорт було засновано у Всесвітній день продовольства 16 жовтня 2014 (день народження ФАО), що і визначило наш подальший вектор: орієнтацію на Цілі Сталого Розвитку та децентралізацію фокусів на користь регіонів. Все це прослідковується як в нашій стратегії з розширення офіційних регіонів Агропорту, так і через головні тематики років.
У 2016-2017 рока ми почали фокусуватися на інвестиціях у якість, адаптації агровиробництва до світових стандартів безпечності харчових продуктів – підвищенні конкурентоздатності наших виробників. Тоді ж вперше спільно з ФАО на національному рівні ми торкнулися питання адаптації сільського господарства до змін клімату. Минулого року (2018) в кожному з регіонів фокус було розширено до Просторового розвитку (Spatial Development) з охопленням інфраструктурних факторів розвитку АПК та їх впливу на розвиток регіонів та сільських територій.

Отож, із січня вже почалася активна стадія підготовки заходу, оскільки часу залишилося небагато - менше 60-ти днів, про що організаторам нагадуватиме символічний годинник відліку часу вручений Дмитром Титаренко Львівській облдержадміністрації.
Нагадаємо, що упродовж 21–23 березня 2019 р. вже вчетверте в області триватиме Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2019» / «АГРОПОРТ Захід Львів». Захід зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області. У роботі форуму візьмуть участь представники профільних міністерств і відомств, органів місцевої влади, іноземні делегації, виробники аграрної продукції, громадські організації та профільний бізнес.
Серед ключових тем: тваринництво, рослинництво, овочівництво, вирощування ягід, садівництво, зелений і гастрономічний туризм. Актуальними для всіх регіонів в поточному році залишаються питання адаптації сільського господарства до змін клімату, кооперації, розвитку сільських територій, доступ до інструментів фінансування і формування ланцюгів доданої вартості, виробництва органічної продукції та інших нішових напрямків, а також – діджиталізація сільського господарства.
За три дні очікується понад 7000 відвідувачів. Аудиторія не обмежується Львівською областю. Серед відвідувачів очікуються представники агропідприємств та новостворених об’єднаних територіальних громад Західної та Центральна Україна, зокрема з: Київської, Хмельницької, Закарпатської, Івано-франківської, Вінницької, Рівненської, Миколаївської та Житомирської областей.
В рамках заходу на відкритому майданчику та в середині терміналу протягом перших двох днів (21–22 березня) буде проходити виставка техніки та технологій з акцентом на західноукраїнських фермерів та аграріїв, а 23 березня захід завершиться у форматі дня поля та фермерського ярмарку на Кільцевій дорозі (біля Транссервіс-1). У перші два дні в чотирьох конференц-залах відвідувачів чекає насичена програма конференцій, семінарів та тренінгів.
В рамках ділової вечері вже традиційно відбудеться вручення незалежних премій серед агровиробників регіону – AGROPORT Awards Lviv 2019. Спільно з керівництвом областей будуть відзначені ті господарства і підприємства, що за підсумками року показали кращі результати в одній з 10 номінацій.

АГРОПОРТ (http://agroport.ua/) - щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за участю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2016 АГРОПОРТ об'єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників.
Організатори форуму: Департаменти агропромислового розвитку Львівської, Херсонської на Харківської облдержадміністрацій та консалтингова компанія ТОВ «Авіабренд».
Продовольча і сільськогосподарська Організація ООН (ФАО) є спеціалізованим агентством ООН, що об’єднує світові зусилля у боротьбі з голодом та неповноцінним харчуванням. До складу ФАО входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член - Європейський союз. Штаб-квартира розташована в Римі (Італія), а представництва організації є в більш ніж 130 країнах. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-об'єднаннями, громадянським суспільством і приватним сектором у сфері продовольчої безпеки і розвитку сільського господарства. В Україні ФАО працює з 2003 року.


Оставить комментарий
Залогиньтесь, чтобы оставить комментарий